Ana Sayfa / Haber
Rektörümüz, ‘10. Avrupa Kalite Güvence Forumu’na Katıldı 1657 defa okundu    

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Avrupa Üniversiteler Birliği tarafından İngiltere'de düzenlenen "10. European Quality Assurance Forum (10. Avrupa Kalite Güvence Forumu)"a katıldı. Çok sayıda bilim insanı ve bilim yöneticisinin katıldığı forumda, 3 çalışma toplantısı ve farklı başlıklarda 13 sunum gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, Forum'un yanı sıra kendisi onuruna organize edilen iki yemekli toplantıya da katılarak orada bulunanlara İnönü Üniversitesi hakkında detaylı ve tanıtıcı bilgiler verdi.

Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Dr. Emirhan Yorulmazlar'ın Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik onuruna verdiği ve Malatyalı hemşerimiz İngiliz-Türk Sağlık Elemanları Birliği Başkanı Dr. Ali Demirbağ'ın organize ettiği ilk yemeğe yaklaşık yirmi bilim insanı katıldı. Çoğunluğunu tıp doktorlarının oluşturduğu toplantıda, katılımcılarla fikir alışverişinde bulunuldu, Üniversitemizin özellikle sağlık alanındaki başarıları hakkında bilgiler paylaşıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik onuruna düzenlenen ikinci yemekli toplantı ise, Malatyalı bir hemşerimizin restoranında yapıldı. Haringye Belediye Başkan Yardımcısı Aligül Özbey'in de katıldığı toplantıda, çok sayıda bilim insanı ve işadamı bir araya geldi. Yaklaşık 60 kişinin katılımıyla gerçekleşen bu toplantıda da Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, Londra'da yaşayan Türklere İnönü Üniversitesi hakkında bilgi verdi, sorulan soruları cevapladı.

İngiliz-Türk Sağlık Elemanları Birliği ile İnönü Üniversitesi daha önce de birçok konuda işbirliği yapmıştı. Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ile Birlik Başkanı Dr. Ali Demirbağ, iki kurumun bugüne kadar birlikte attıkları adımları değerlendirerek bundan sonra da işbirliğine devam etme noktasında karşılıklı niyet beyanında bulundular. Başkanlığını Dr. Ali Demirbağ'ın yaptığı İngiliz-Türk Sağlık Elemanları Birliği, geçen yıl da Üniversitemizin "40'ıncı Yıl Hatıra Ormanı"na katkıda bulunmuştu.

 

 
Spam Traps