Ana Sayfa / Haber
Tıp Fakültemizde Uygulanan Eğitim Modeli Büyük İlgi Görmeye Devam Ediyor 1732 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından geliştirilen ve başarıyla uygulanan 'Tıp Eğitimi Projesi', tıp eğitimi veren diğer yükseköğretim kurumlarından büyük ilgi görüyor.

Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan bir heyet, 'Tıp Eğitimi Modeli' hakkında bilgi almak üzere İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesine gelerek burada görüşmeler yaptı. Teorik ve pratik tıp eğitimi çalışmalarını yakından görme ve inceleme imkânı bulan heyet, Tıp Fakültesi yöneticileri ve hocalarından konu ile ilgili detaylı bilgi aldı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, konuk heyetle beraber gerçekleştirilen toplantılarda, projenin amacı ve nasıl uygulandığı hakkında bilgi paylaşımında bulunduklarını kaydetti.

Konuk heyet, daha sonra Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'i makamında ziyaret etti. İnönü Üniversitesindeki gelişmelerle ilgili bilgileri de paylaşan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'e Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesine ait plâket takdim eden heyette yer alan öğretim üyeleri, İnönü Üniversitesi tarafından geliştirilen ve uygulanan 'Tıp Eğitimi Modeli'ni son derece başarılı bulduklarını belirttiler.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ile birlikte toplu fotoğraf çekildikten sonra konuk heyet, İnönü Üniversitesi Güneş Enerjisi Santralini gezmek üzere Rektörlükten ayrıldı.

 

 
Spam Traps