Ana Sayfa / Haber
Karaciğer Nakli Hastanesi ile İlgili Toplantı Kalegöl Otel’de Yapıldı 1808 defa okundu    

Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, İnönü Üniversitesi karaciğer nakli grubu ile bir toplantı gerçekleştirdi. Kalegöl Otel'deki toplantıya Üniversite üst yönetiminin yanı sıra, Tıp Fakültesi Dekanı ve Yardımcıları, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi ve Yardımcıları, karaciğer nakli grubu başkanı, Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri, organ nakillerinde katkı sağlayan diğer ana bilim dalı başkanları ve öğretim üyeleri katıldı.

Tıp Fakültesi Dekanı ve TÖTM Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen ile Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf Yakupoğulları, yapımı tamamlanmak üzere olan Karaciğer Nakli Hastanesinin son durumu hakkında bir sunumda bulundular. Yapılan sunumda, Karaciğer Nakli Hastanesinin Eylül ayı başında hizmete hazır hâle geleceği ifade edildi. Daha sonra kürsüye gelen karaciğer nakli grubu başkanı Prof. Dr. Sezai Yılmaz ise, sunumunda, karaciğer nakli başta olmak üzere organ nakli ilgili mevcut çalışmalar, personel ve teçhizat durumu, ihtiyaçlar ve hedefler hakkında bilgiler paylaştı. Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik'in başkanlık ettiği toplantıya katılan öğretim üyeleri, sunumlardan sonra Karaciğer Nakli Hastanesi ve karaciğer nakli başta olmak organ nakilleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunarak bu konudaki teklif ve taleplerini dile getirdiler.

Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, yapılan sunumları ve dile getirilen teklif ve talepleri değerlendirerek Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Hastanesinin Eylül ayı başında hizmete hazır hâle geleceğini, böylece önemli bir projenin daha tamamlanmış olacağını söyledi. Toplantı, birlikte yenen akşam yemeği ile sona erdi.

 

 
Spam Traps