Ana Sayfa / Haber
EUA Toplantısına Katılan Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, Rouen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cafer Özkul’u Ziyaret Etti 2481 defa okundu    

Belçika Antwerp'de gerçekleştirilen Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) toplantısına katılan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, toplantı sonrası Fransa Rouen Üniversitesi rektörlüğüne ziyarette bulundu.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Fransa Rouen Üniversitesi Rektörü hemşehrimiz Prof. Dr. Cafer Özkul ve üniversite yönetimiyle bir araya geldi. Rouen Üniversitesi'yle bilimsel ortaklığı olan İnönü Üniversitesi'nin, ikili işbirliği çerçevesinde, önümüzdeki yıllarda daha üst düzeyde ortak çalışmalar üzerinde bulunması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

İki Üniversite Rektörü ve Rouen Üniversitesi yönetiminin bir araya geldiği toplantıda, iki üniversitenin öncülüğünde, özellikle Ortadoğu ülkeleri üniversitelerine yönelik uluslararası düzeyde yürütülecek bir dizi ortak çalışmanın yapılması gerektiği üzerinde duruldu. İki üniversitenin ortak girişimi ile İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde yürütülmesi düşünülen proje ile Ortadoğu ülkeleri üniversitelerinin akademisyenlerine yönelik eğitim ve bilimsel faaliyetlerin yapılması planlanıyor.

 

 
Spam Traps