Ana Sayfa / Haber
Engelli Çocuklar Merkezi ile Çocuk Kreşi 23 Nisan’ı Birlikte Kutladılar 2139 defa okundu    

 

İnönü Üniversitesi Vakfı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile İnönü Üniversitesi Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi'nin birlikte düzenledikleri etkinlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.

İnönü Üniversitesi Vakfı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ve çok sayıda öğrenci ile öğrenci velileri katıldı.

Merkez ve Kreş öğrencileri tarafından şiir ve müzik dinletisinin sunulduğu, çeşitli oyunların sergilendiği etkinlikte konuşan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, "İnönü Üniversitesi, 'Model Alan Değil Model Olan Üniversite' anlayışını kendisine şiar edinmiştir. Bu anlamda, özellikle toplumumuza karşı olan sosyal sorumluluklarımızı önceleyen bir üniversiteyiz. Bu bağlamda kurulan ve Ankara'nın doğusundaki en büyük merkez olan İnönü Üniversitesi Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi, sosyal sorumluluğun Üniversitemizdeki tezahürüdür. Bu duygularla tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum." dedi.

İnönü Üniversitesi Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi Müdürü Zülal Muhtar Kaleci ise yaptığı konuşmada, her konuda kendilerine destek olan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'e ve bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkür etti.

Yapılan konuşmalardan sonra İnönü Üniversitesi Vakfı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile İnönü Üniversitesi Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi öğrencilerinin hazırladığı etkinlikler izlendi.

 

 
Spam Traps