Ana Sayfa / Haber
"Özel Eğitim, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü"nün Kurulmasına YÖK`ten Onay 1003 defa okundu    

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde Türkiye'de ilki gerçekleştirilecek olan özel eğitim, engelli eğitiminde hizmet edecek, öğretmen ve egzersiz terapisi uygulamalarına yönelik elemanları yetiştirmek üzere 4 yıllık yeni bir bölümün açılmasına YÖK onay verdi.

Üniversitemiz Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürlüğü bünyesinde kurulacak olan "Özel Eğitim, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü" engellilerin eğitim, tedavi-rehabilitasyon ve spor alanında hizmet verebilecek yeterlilikte ara eleman yetiştirmeyi hedefliyor.

Ayrıca bu konuda yıllardan beri uluslar arası kabul görmüş eğitim-öğretim yapan Köln Spor Akademisi ile BESYO arasında özel eğitim alanında bir protokol yapıldı. Rektörümüz Prof. Dr. Cemil ÇELİK'in öncülüğünde üniversitemizde yeni açılan"Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi" bu bölümün işlevini ve rolünü daha da arttırmış oldu.   

Üniversitemiz adına 28 Kasım 5 Aralık 2009 tarihleri arasında Almanya'ya görevlendirilen BESYO  Müdürü Doç.Dr. Cengiz ARSLAN ile Güzel Sanatlar Fakültesinden Yrd.Doç.Dr. Murat BULGAN Köln Spor Akademisi, Engeliler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ingo Froböse ve Rektör Prof.Dr. Walter Tokarski ile ön protokol yapıldı.

 
Spam Traps