Ana Sayfa / Haber
Ulusal Basından Birçok Gazeteci-Yazar Üniversitemizi Gezdi 4266 defa okundu    

Malatyalı İşadamları Derneği MİAD tarafından organize edilen "MİAD Kadın Kolları Ulusal Basın Mensupları ile Malatya Gezisi" programı kapsamında konuk edilen ulusal basının gazeteci-yazarları İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Kalegöl Otel'de ağırlandı.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından Kalegöl Otel'de ağırlanan ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ile Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan'ın da hazır bulunduğu kahvaltıya Gazeteci-Yazar  Vahap Munyar (Hürriyet Gazetesi), Emine Munyar, Günseli Özen Ocakoğlu (Zaman Gazetesi), Hasan Kızılocak (Marketing Türkiye), Jale Özgentürk (Radikal Gazetesi), Emin Çapa (CNN Türk), Güngör Yılmaz, Şelale Kadak Namyeter (Sabah Gazetesi), Müge Akgün (Radikal Gazetesi), Gila Benmayor (Hürriyet Gazetesi), Fatoş Karahasan (Capital), Eylül Yağcı, Celal Toprak (EGD), Nalan Toprak, ve Ali Çağatay (Bloomberg TV), MİAD Kurucu Başkanı Ahmet Aktaş, Dr. Erdal Göçmez, MİAD kadın Kolları Başkanı Kadriye Yüksel, MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu Üyesi Durcan Altan ve MİAD Genel Sekreteri  Hakan Odabaşı katıldı.

İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Tıp Merkezi, Karaciğer Nakli, Güneş Enerjisi Santrali ve Sosyal Sorumluluk Projeleri başta olmak üzere birçok konu hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, konuk gazeteci-yazarlar tarafından yöneltilen soruları da cevapladı.

Kahvaltı programı sonrası İnönü Üniversitesindeki gelişmelerin yerinde anlatıldığı Kampüs turunda ilk durak İnönü Üniversitesi Hasta Yakınları Konukevi oldu. Bir Sosyal Sorumluluk Projesi olan ve konuk Gazeteci-Yazarlar tarafından ilgiyle gezilen Hasta Yakınları Konukevi hakkında Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan bilgi verdi.

Daha sonra Kampüs içerisinde oluşturulan Güneş Enerjisi Santrali gezdirilen gazeteci-yazarlara Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen tarafından bilgi verildi. Türkiye'de bu büyüklükte bir ilk olan ve 5,3 MW kapasiteli Güneş Enerjisi Santralini fotoğraflayan konuklar, başarılı ve örnek bir proje ile karşılaştıklarını belirttiler. Burada çekilen toplu fotoğraf sonrası uğurlanan gazeteci-yazarlar, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'e teşekkür ederek İnönü Üniversitesinden mutlu ayrıldıklarını ifade ettiler. Konuklara, Malatya Türküleri I-II albümlerinin de içinde yer aldığı hediye paketleri takdim edildi.

 

 
Spam Traps