Ana Sayfa / Haber
“40’ıncı Yılda 40 Proje” Basın Toplantısıyla Tanıtıldı 3986 defa okundu    

40'ıncı yılına giren İnönü Üniversitesinin son bir yıla sığdırdığı 40 projenin tanıtıldığı bir basın toplantısı yapıldı.

İnönü Üniversitesi Kalegöl Otel'de yapılan basın toplantısına Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik başta olmak üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Özgen, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Genel Sekreter Doç. Dr. Kadir Kartalcı, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Kahvaltı ile başlayan toplantıya Kalegöl Otel'in toplantı salonunda devam edildi. "40'ıncı Yılda 40 Proje"nin tanıtıldığı sinevizyon gösterisinden sonra basın mensuplarına konuşan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, İnönü Üniversitesinin kuruluşunun 40. akademik yılını yaşadıklarını hatırlatarak "40. Yılda 40 Proje"yi hayata geçirdiklerini; projelerin toplam 240 milyonluk bir maliyetle gerçekleştiğini; bunun 150 milyonu yatırım bütçesinden, 64 milyonu öz gelirlerden, 10 milyonu bağışlardan, 8 milyonunun ise diğer kurumlar tarafından karşılandığını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, 40 proje arasında öne çıkanlar hakkında maliyetlerini ve para kaynaklarını da içeren detaylı bilgiler verdi. Basın mensuplarına projelerin tanıtım katalogu dağıtıldı.

Toplantı, basın mensupları tarafından Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'e yöneltilen sorulardan sonra sona erdi.

 

 
Spam Traps