Ana Sayfa / Haber
Üniversitemiz İle İtalyan Area Science Park Arasında İşbirliği Protokolü 814 defa okundu    İçerisinde birçok uluslararası araştırma merkezi ve firma bulunduran Avrupa'nın en büyük teknoparklarından biri olan ve İtalyanın Trieste şehrinde bulunan Area Science Parkın Stratejik Planlama Direktörü Dr. Gabriele Gatti ve ABİGEM Koordinatörü Enrico Ottolini Üniversitemizi ziyaret ettiler.

Dr. Gabriele Gatti ve ABİGEM Koordinatörü Enrico Ottolini, Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik'i makamında ziyaret ederek Area Science Park ile Üniversitemiz ve Malatya Teknokent ile yapılacak işbirliğinin çerçevesi hakkında uzun ve kapsamlı bir görüşme yaptılar. Yapılan görüşmede Dr. Gatti; Area Science Parkın amacının teknoloji transferi ve eğitimi ile ilgili stratejik ve operasyonel faaliyetlerin organizasyonu, ulusal ve uluslararası seviyede ortaklıkların ve işbirliği ağlarının kurulması ve bölgesel araştırma kuruluşlarının koordinasyonunu yapmak olduğunu ifade etti.

ABİGEM Koordinatörü Enrici Ottolini; hedeflerinin Area Science Park ile yeni kurulan Malatya Teknokent ve İnönü Üniversitesi arasında işbirliği imkânlarının araştırılmasını ve tespit edilecek alanlarda birlikte çalışmayı sağlamak olduğunu belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik ise Area Science Park ile Üniversitemiz ve Malatya Teknokent arasında işbirliği olanaklarının araştırıldığını, Area Teknoparkının sahip olduğu tecrübelerden yararlanmak istediklerini ve bu anlamda kendileri ile bir mutabakat belgesi imzalayacaklarını belirtti.  Yapılacak işbirliğinin kapsamını ve detaylarını konuşmak üzere üniversitemizden iki öğretim üyesinin geçen ay(Ekim) Trieste'de incelemelerde bulunduklarını anlatan Prof. Dr. Çelik, şimdi ise Dr. Gatti'yi üniversitemizde ağırladıklarını ifade etti. Daha sonra Dr. Gatti, Üniversitemiz Bilimsel Ve Teknoljik Araştırmalar Merkezi, Akaryakıt/Petrol Analizleri Laboratuar ile Turgut Özal Tıp Merkezini de ziyaret etti.

Yapılan görüşmelerden sonra Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, Area Science Park ile Üniversitemiz arasında hazırlanan Mutabakat Belgesini imzaladı. 

 
Spam Traps