Ana Sayfa / Haber
İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali Başladı 2698 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Sinema Topluluğu tarafından düzenlenen ve her yıl yüzlerce filmin birbiriyle yarıştığı İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali'nin 7'ncisi başladı.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Salonu'nda gerçekleştirilen festivalin açılış programına İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Karatepe, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer, Kısa Film Festivalinin jüri üyeleri Prof. Dr. Aytekin Can, Yrd. Doç. Dr. Sühendan Kumcu, Ertuğrul Karslıoğlu, Banu Bozdemir, Ufuk Bayraktar, Biray Dalkıran, Sevinç Erbulak, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Karatepe, İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali'nin geleneksel hâle getirilerek her yıl başarıyla yapılmasının mutluluk verici olduğunu belirterek festivalin düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkürlerini iletti.

Festival programı, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer'in yönettiği İnönü Üniversitesi Oda Orkestrası'nın müzik dinletisi ve kısa film gösterimiyle devam etti.

200'ün üzerinde film başvurusunun olduğu festivalde yarışmaya hak kazanan 30 film jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. 4 gün sürecek olan festival boyunca yurt içi ve yurt dışından sağlanan kısa filmlerden özel gösterimler, atölye çalışmaları, oturumlar ve söyleşiler düzenlenecek. Ayrıca film gösterimlerinin ücretsiz olarak izlenebileceği öğrenildi.

 

 
Spam Traps