Ana Sayfa / Haber
Turgut Özal Tıp Merkezi Yenilenmeye Devam Ediyor 4144 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi, Gastroenteroloji Servisi, İç Hastalıkları ile Ayakta Tedavi Üniteleri yapılan renovasyon sonrası yeniden hizmete açıldı.

Turgut Özal Tıp Merkezinde gerçekleştirilen açılış törenine Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Türköz, Genel Sekreter Doç. Dr. Kadir Kartalcı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, Hastane Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan, Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, akademik ve idari personel katıldı.

Yapılan çalışmalardan dolayı hastane yönetimi ve çalışanlarını tebrik eden Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, "Toplumların ayakta durması noktasında toplum yöneticilerinin çok önemli görevleri vardır. Bunlardan biri adalet diğeri de sağlık hizmetidir. Dolayısıyla adil olan ve sağlığına önem veren toplumlar gelişmiş toplumlar kategorisinde yer almaktadır. Önceliği sağlık olan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinin bu noktada altyapısını güçlendirmesi asli görevlerindendir. Hasta refahını arttırma gayreti ile yapılan tüm çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Turgut Özal Tıp Merkezinde yapılan tüm yeniliklerden mutluluk duyduğunu belirten Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, hastalara daha iyi hizmet verebilmek için gösterilen gayretlerden dolayı hastane çalışanlarını tebrik etti.

Turgut Özal Tıp Merkezinde yapılan yenilik ve düzenlemelerle ilgili bilgiler veren Hastane Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan, "Hastanemiz servis ve ünitelerinin altyapı eksikliklerini gidermek, çoklu oda sisteminden tekli oda sistemine geçmek amacıyla başlatılan ve büyük oranda tamamlanan yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Şu ana kadar 18 kliniğimiz yenilendi. Hâlihazırda 3 klinikte çalışmamız devam etmektedir. 6 kliniğimizin yenileme çalışması da planlanmaktadır. Şu ana kadar toplamda 355 odanın yenilenme çalışmaları tamamlanmıştır." şeklinde konuştu. Hacı Bektaş-ı Veli'nin 'Oturduğun yeri pak et, kazandığın lokmayı hak et.' sözüne atıfta bulunan Hastane Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Aslan, temel felsefelerinin bu olduğunu belirterek, bu hastanenin doğuşunun bir gelecek hayali olduğunu ve bu hayalin, heyecanın diri tutulması gerektiğine inandığını sözlerine ekledi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ilgın Türkçüoğlu, Gastroenteroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Aladağ ve İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hülya Taşkapan, yaptıkları konuşmalarda yenileme çalışmalarını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek bunun hem kendilerini motive ettiğini hem de hasta psikolojisi üzerine olumlu etki bıraktığını ifade ettiler.

Yenilenen iki odanın tüm masraflarını karşılayan hayırsever Hatice İlhan Akbay adına Mustafa Güler'e Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından teşekkür belgesi ve plaket verildi.

Daha sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi, Gastroenteroloji Servisi, İç Hastalıkları ile Ayakta Tedavi Üniteleri'nin açılışları gerçekleştirildi.

 

 
Spam Traps