Ana Sayfa / Haber
Devlet Konservatuarımız Derleme Konseri Düzenledi 2205 defa okundu    


İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından ilki düzenlenen "Türk Halk Müziği Derleme Konseri" yoğun ilgi gördü.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konser Salonu'nda gerçekleştirilen konsere Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Özdemir, Prof. Dr. Asım Künkül, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat Güneş, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Polat, Malatya Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Karlı, İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Server Acim, öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda müziksever katıldı.

Devlet Konservatuvarı THM Ana Sanat Dalı 3. sınıf öğrencilerinin "THM Dağarı ve Formları" dersi kapsamında yapmış oldukları derleme çalışmalarının seslendirilerek sunulmasını hedefleyen konseri Öğr. Grv. Sinan Haşhaş yönetti.

Öğrencilerin birebir kaynak kişiden dinleyerek derledikleri parçalar dinleyenlerden büyük beğeni aldı. Bu yıl ilki gerçekleştirilen Derleme Konserlerinin bundan sonra düzenli olarak devam edeceği öğrenildi.


 
Spam Traps