Ana Sayfa / Haber
İnönü Çocuk Üniversitesi 2014 Kış Etkinliği Sona Erdi 1454 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Üstün Yetenekliler Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde kurulan İnönü Çocuk Üniversitesinin düzenlediği "Çocuk Üniversitesi 2014 Kış Kampı" sona erdi.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Amfi Salonu'nda gerçekleşen etkinliğin kapanış programına, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Özdemir, Prof. Dr. Yusuf Türköz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sadun Kılınç, Üstün Yetenekliler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Barış Otlu'nun yanı sıra, etkinlikte yer alan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Geleceğimizin temsil eden çocuklarımızın faydalı bir etkinliği mutlu bir şekilde tamamlamış olmalarının kendilerini de mutlu ettiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, "Bilim ve teknolojide ileri bir seviyede olabilmemiz için siz çocuklarımızın iyi yetiştirilmesi gerekmektedir. Ülkemizin, kendi beyinlerini iyi yetiştirebilmesi için o beyinleri çok erken yaşta keşfetmesi ve sağlıklı bir şekilde yönlendirmesi son derece önemlidir. Bu düşüncelerle kurduğumuz ve aynı zamanda Avrupa Çocuk Üniversiteleri Birliğinin de kurucu üyesi olan İnönü Çocuk Üniversitesi aracılığıyla, çocuklarımızı çok erken yaşlarda keşfetmek ve onlara üniversite ortamında araştırmacı ruhunu ve bilim adamı olabilme bilincini aşılamayı amaçladık. Çünkü ülkemizin daha güçlü bir seviyeye gelebilmesi için katma değeri yüksek ürünler üretmesi gerekmektedir. Bunun için de, bilim, sanayi ve teknoloji alanlarında iyi bir düzeye gelmemiz lâzımdır. İşte çocuklarımıza çok erken yaşta kazandıracağımız bu vasıflarla ancak bu hedeflere ulaşabiliriz. Düzenlenen kampın çocuklarımıza bu bağlamda faydalı olduğunu düşünüyor ve onları kutluyorum." dedi.

Kampa katılan öğrencilerin düşüncelerini de alan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, daha sonra İnönü Çocuk Üniversitesi 2014 Kış Kampı'nı tamamlayan çocuklara diplomalarını verdi.

5-29 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler, bilimden sanata birçok farklı alanda derse ve uygulamalı eğitime tabi tutuldular. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seçilen ve 20 farklı okuldan 71 öğrencinin katıldığı etkinliğin kapanış töreni, öğrencilere diplomalarının verilmesi ve toplu fotoğraf çekilmesiyle tamamlandı. 
Spam Traps